O testování Radegastovy výzvy

18.5.2014 | celkem jsme naběhali: 18,5 kol |190,55km | 23:47:49 | 2. místo MIX (8. celkově z 84 týmů)

Ráda bych vám představila novou hru (arkádu) Radegastova výzva se sportovní tématikou. Tato hra je určena pro všechny typy platforem. O uplynulém víkendu jsem měla možnost jejího otestováni na vlastní kůži a to v online modu.

RV_CS1000
tým CS1000 před startem

Účelem této hry je v časovém limitu (24hodin)  zdolat co nejvyšší počet okruhů předem dané  trasy v délce 10,1km s pozitivním převýšením cca 589m. K dipozici jsou 3 závodníci, které můžete na okruh vysílat v  libovolném pořadí, přičemž na trati je vždy jen jeden závodník a zbylí dva se věnují plánování strategie, regeneraci, doplňování energie a pod.

ovládání:

klikání myší – určuje směr pohybu závodníka, čím rychleji klikáš tím rychleji postava běží , E – doplnění energie

V – voda , R – růžová pilulka (pozor limitované množství,  použít jen v případě totální ztráty energie) , S – zapínání a vypínání osvětlení, M – mobil / upozornění čekajícího závodníka na blížící se předávku

postavy, jejich vlastnosti a hlavní dovednosti :

Zuza – poslechne na slovo a když musí tak běží, bonus – má internet v mobilu

Peta – vytrvalost, organizační schopnost, bonus – obdivuhodná schopnost regenerace

Peter alias Ten pekny – příprava nápojů a zásobování potravinami, bonus – oslňující krása

Každý závodník má trochu jiné dispozice a předpoklady, nicméně jejich motivace je stejná -jsou připraveni podat maximální výkon. Hráč má k dispozici limitované zásoby energie ve formě jídla, nápojů (alko i nealko) i nekonečné množství motivačních slov (doporučuji hojně používat v při předávání štafety a ve volných chvílích při odpočinku).

prostředí:

Tvůrci se inspirovali nádherným prostředím Moravskoslezských Beskyd do kterého je celá hra zasazena. Závodní okruh vede z Trojanovic po modré turistické značce, přes Pustevny a zpět k chatě Koksař. Je vymodelován s hyperrealistickou přesností. Vývojáři si opravdu pohráli s modelem terénu. Každý kámen, kaluž, strom i větev  jsou k nerozeznání od reality. Všech prostory uchvátí krásnými barvami s vysokým rozlišením použitých textur.  Simulace počasí je po celou dobu hry rovněž na vysoké úrovni. Zejména efekty s mlhou a různými podobami drobného deště a mrholení jsou špičkové.

Ovládání jednotlivých závodníků je věcí nácviku.  Fyzika jednotlivých postav je propracována do detailu. Blíže si to přiblížíme na mé zkušenosti s postavou Zuzy, kterou jsem měla možnost testovat v ostrém provozu.

level 1

Zahřívací kolo, závodník se seznamuje s terénem a nástrahami na trati. Testuje se  vybavení a artefakty, které mohou pomoci (hůlky to nejsou). Nesměle se oťukávají soupeři. Svou roli hraje i zmiňované počasí, které je velmi proměnlivé a má velký vliv na běžcův pohyb. Důležité je vychytat výměnu čipu mezi bežci, zde je potřeba kooperovat a neztrácet zbytečně čas.

kooperace při výměně čipů
kooperace při výměně čipů

level 2 a 3

Zatím není potřeba masivní doplňování energie. Stačí se soustředit na trať a energii na ni optimálně rozdělit. Asfaltku pokud možno běžet až do konce – nepolevit!  Stoupání pod lanovkou vyfunět, je možné identifikovat jednotlivé kameny, některé už mají i jméno. To samé platí i pro serpentiny. Hups přes potok. Pár kroků v pohodě poklusem pak zabrat a po kamenito – kořenových schodech vydechnout až na křižující cestě. Uff půlka kopce je pryč. Teď zas ty serpentiny. Radši se nekoukat nahoru. Aaa bahno pod nohama, vrcholek je blízko. No jasně už je tady betonová platforma (vysvětlí mi někdo co to je?). Bahno, voda, voda bahno. Kousek po sjezdovce se dá běžet. Píp přes koberec, jsme nahoře. Za stánky zahnout doprava, pak mírně do kopce – nejsme srabi, pořád ještě běžíme. Traverz přes sjezdovku, kaluž, vodopád, mírně z kopce, více z kopce. Zatáčka do lesa, na kamenech to rozbalit, už to známe, není se čeho bát. Jen je potřeba dávat pozor, hráč nemá k dispozici žádný nový kotník a růžovou pilulku jen jednu pro každého z nich!

Používáme i závodníkovy ruce – klestíme si cestu lesíkem, rozrážíme větve.. Hops, hops po kamenech, zatáčka s listím, jaj to je to měkké. A z lesíku na šup na seběh po kamenitém potoku. Kolem obrázku na asfaltku, vytáhnout mobil a u stánku prozvonit – rutina… Poslední kilometr se nešetřit a sprintovat co to dá. Píp, brána, předat čipy a vyslat čerstvé maso na trať.

level 4 a 5

Obtížnost se s narůstající únavou běžce stupňuje, nehledě na to, že se v dalších levelech setmělo. Radegastovi programátoři seslali na vrcholek Pusteven mlhu, co by se za ni nestyděl ani Rákosníček. Nevadí, trasu máme z předchozích levelů naučenou prakticky nazpaměť, není potřeba vidět více než na 1 metr. Seběh traverzem je nejjistější prostředkem, kaluž nekaluž, potok nepotok, sucho bude stejně až dole. Po doběhu klesá závodníkům rapidně energie. Krátký spánek a koncept “sněz vše co ti přijde pod ruku” se jeví jako ideální strategie.

RV_ZU bezi

level 6

Je dobré občas zjisti, jak si  na tom tým stojí v pořadí v online žebříčku. Zjištění, že docela dobře může posloužit jako motivace pro boj v posledních kolech. Závodníci začínají být lehce opotřebovaní, ozývají se bolesti, podotýkám, že jejich simulace je na výborné úrovni. Nicméně je potřeba postavu dotlačit k maximálnímu výkonu, protože se rychle blíží se konec časového limitu. V tomto levelu se hráč dostává opět do nového prostředí. Terén se nezměnil, ten známe jako své boty, ale na řadu přichází dokonale vykreslená hra barev – škála odstínu zelené a hnědé je nekonečná. Na traverzových pasážích si tvůrci dali práci i s modelem výhledů do krajiny a tak se můžeme chvílemi i kochat. Za zmínku stojí i perfektně zvládnutý zvukový doprovod v podobě ptačího zpěvu.

level 7

časový limit je neúprosný přesně 24:00hod. Řeším dilema, zda na poslední půlokruh unaveného závodníka ještě vyslat. Risk je zisk, proto jej i před hrozbou game over, vysílám na poslední misi. Naštěstí bylo v zásobě dost podpůrných slov od zbytku týmu a limit jsem i s 10minutovou rezervou stihla!

RV_vitezove
tým CS-1000 se umístil na 2.místě v kategorii MIX a 8.celkově

Pokud jste milovníci intenzivního hraní, adrenalinu, závodění v týmu a legrace mohu vám tuto skvělou gamesu 100% doporučit. Hrát se bude doufám zase za rok na stejném místě, jsem zvědavá co si na nás pro další pokračování Radegastovi programátoři přichystají.  Jen upozorňuji, že hraní těchto a podobných her je silně návykové!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s